W jaki sposób najlepiej wypromować swoje usługi?

Zapewne często sobie myślimy, że dobre usługi tak czy siak się obronią, zatem z pewnością dobry hydraulik z Wrocławia bądź specjalista od robienia remontów z Lublina nawet wcale nie musi szukać klientów, bo sami do niego zajdą. Najzupełniej nieprawdziwe rozumowanie – tzn. być może w książkowych teoriach tak właśnie jest, lecz prawdziwe życie jest zgoła odmienne. A zresztą nawet jeżeli będziemy mieć przede wszystkim klientów z tak zwanego polecenia, czymś w porządku raczej się wydaje to, aby po prostu oglądać się za większą ilością zleceń. Co prawda dobra jest dosyć krótka, mamy jakieś limity, ale tak czy siak nigdy nie można myśleć, że nie należy walczyć o zlecenia!

oferta na stronie

Doskonałym rozwiązaniem jest umieszczenie w widocznym miejscu szyldu. Tego typu szyld (pylon reklamowy) to w sumie żyła złota – i to żadna przesada. Można w sumie powiedzieć, że chociaż bardzo często szyldy są przez nas krytykowane, to jednakowoż bardzo dużo dają. W bardzo dużym błędzie jest mały przedsiębiorca, który najzupełniej deprecjonuje znaczenie szyldów. A poza tym, tak naprawdę jest stosunkowo łatwo o całkiem tanie szyldy, zatem zasadniczo to sytuacja jest taka, że jeśli nawet nie mamy zbyt wiele pieniędzy na promocję, tak czy siak to nie będzie duży koszt.

Oczywiście szyldy nie mogą być zamieszczone w tym miejscu, które nie należy do nas. Należy wykupić miejsce lub umieścić go na własnym domu – oczywiście jednorodzinnym. Bo choć spółdzielnie mieszkaniowe są różne, to w większości przypadków nie jest za łatwo pozyskać zezwolenie na zamieszczenie szyldu. Poza tym, aby drukowanie szyldów (tutaj) było w istocie opłacalną usługą, zdecydowanie nie można zamieszczać reklamy w kiepsko widocznym miejscu.

Zwróćmy uwagę, że chociaż możemy myśleć inaczej, to ciągle Polscy konsumenci nie przyzwyczaili się do wszelkiego rodzaju technik promocyjnych. W takim razie to oznacza, iż nadal jesteśmy bardzo podatni. No a zresztą w chociażby Stanach Zjednoczonych ludzie są od dawna codziennie niemal bombardowani reklamami. Skutek? Ciągle nie są uodpornieni na działanie reklamy. To pokazuje, że nigdy czymś OK nie jest nawet niewielkie deprecjonowanie znaczenia reklamy w prowadzeniu firmy. To akurat pewne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *