W jaki sposób otrzymać skierowanie do sanatorium i jakie wymagania trzeba spełniać?

Kiedy chorujemy, staramy się robić wszystko, aby czuć się bardzo dobrze i dojść do pełnego zdrowia. Czasami droga może być trudna, jednak w żadnym wypadku nie można się poddawać. W dużej liczbie przypadków niezbędna może stać się wizyta w sanatorium. Aby leczyć się w takich miejscach w ramach NFZ, powinno się spełniać klika warunków niezbędnych do wyjazdu. Jeżeli interesuje nas uzdrowisko Kołobrzeg, powinniśmy podjąć poniższe kroki.

kołobrzeg

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Należy zaznaczyć początkowo, że do sanatorium może szczegóły pod adresem http://www.logintrade.pl/ udać się każda dorosła ubezpieczona osoba oraz dzieci, które skończyły 3 rok życia. To lekarz uznaje, czy musimy wybrać się na tego rodzaju leczenie i to on wypisuje skierowanie. Jeżeli uczęszczamy do prywatnego gabinetu specjalisty i nie ma on podpisanej umowy z NFZ skierowanie nie jest ważne. Wraz ze skierowaniem do uzdrowiska wysyłane są aktualne wyniki badań – kliknij po więcej informacji. Fundusz ma miesiąc na decyzję. Jeśli uzna, że leczenie w sanatorium nie jest niezbędne, może odrzucić wniosek. Zarówno o przyjęciu wniosku, jak i sytuacji odwrotnej pacjent będzie poinformowany przy pomocy pisma.

Fundusz decyduje, w którym uzdrowisku będzie leczył się pacjent, (np. schorzenia układu oddechowego leczy m.in. sanatorium Kołobrzeg), ustala również datę. Kłopotem są długie kolejki oczekujących. Może (www.rajsoczewek.pl/korekcyjne/ray-ban) zdarzyć się tak, że wygaśnie termin skierowania, a pacjent nadal nie dostanie miejsca. Wtedy lekarz kolejny raz sprawdza, czy leczenie uzdrowiskowe jest nadal niezbędne – . Kolejka nie obowiązuje w wypadku kombatantów, doświadczonych dawców krwi i narządów czy weterani, którzy zostali poszkodowani. Należy wiedzieć, że taki pobyt nie jest całkowicie.

Takie udogodnienie posiadają jedynie dzieci i młodzież do 18 roku życia, osoby do 26 roku życia, które uczą się, ludzie ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz takie, które otrzymują rentę rodzinną. Inni pacjenci opłacają dojazd i pewną część kosztów za jedzenie oraz nocleg. Okres od 1 maja do 30 września jest droższy. Z sanatorium powinno się

morze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

skorzystać nie częściej niż jeden raz na 1,5 roku.

Wyjazdy do sanatorium może stać się trudnym zadaniem, na pobyt oczekujemy naprawdę długi czas, w dodatku może się okazać, że wystawione skierowanie nie jest już ważne i proces musi być powtórzony. Dodatkowo za część pobytu trzeba zapłacić, co może oznaczać, że niektórzy zwyczajnie nie będą w stanie sobie na to pozwolić. Pobyt w sanatorium może być jednakże zbawienny i czasami naprawdę warto czekać trochę dłużej. Dobre zdrowie powinno być dla nas zawsze najistotniejsze i warto o nie walczyć. Zdrowie ciała to również zdrowie ducha, co naprawdę trzeba zapamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *