W jaki sposób przechowywać materiały łatwopalne? O czym z pewnością pamiętać, co jest niezbędne?

Część substancji należy składować w specyficznych warunkach. Jest to regulowane przez cała masa przepisów. Takie substancje to wyroby naftowe, a przede wszystkim paliwo oraz olej opałowy.Miejsca do magazynowania produktów naftowych powinny gwarantować bezpieczeństwo przeciwpożarowe, spełniać przeróżne wymogi odnośnie regulaminu bezpieczeństwa jak również higieny pracy. Sposób składowania, dajmy na to zbiorniki na paliwa musi gwarantować zachowanie ich własności użytkowych również po dłuższym okresie używania.

zbiornik na paliwo

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Skład główny, jaki znajduje się w zakładzie powinien zabezpieczyć zapasy środków smarowych przez czas minimum jednego miesiąca, mieć jednocześnie możliwości transportu, jakie zapewniają dostawę tych środków w razie potrzeby. W magazynach podręcznych muszą być do dyspozycji substancje smarowe niezbędne na potrzeby eksploatacyjne. Tego typu miejsca powinny cechować się wieloma rzeczami, dzięki temu prawdopodobne jest tam przechowywanie tego typu substancji. Powinny być w związku z tym zrobione z materiałów ogniotrwałych, jakie nie będą wywoływały iskier. Powinny być odseparowane od reszty pomieszczeń metalowymi, szklanymi drzwiami, powinny tam być sprawne urządzenia wentylujące. W tego typu zbiornikach powinny być dostępne sprzęty, jakie regulują potrzebną temperaturę, jak również odpowiednią wilgotność powietrza. Oczywiście musi tam być dostępny także sprzęt przeciwpożarowy (przejdź na www). Duże ilości paliw płynnych oraz płynów eksploatacyjnych powinny być przetrzymywane w zbiornikach naziemnych, podziemnych, jak i częściowo zagłębionych. Takie zbiorniki na olej opałowy powinny być zabezpieczone pod kątem ewentualnego pożaru – .

zbiornik do transportu oleju opałowego

Mniejsze ilości olejów oraz smarów plastycznych mogą być przechowywane w pojemnikach o mniejszych pojemnościach, jakie wykorzystywane są również jako opakowanie do transportowania: tutaj dowiesz się więcej. Okres w jakim można przechowywać takie rzeczy jest tak naprawdę różny dla różnych artykułów naftowych, jak i dla różnych zbiorników. Takie informacje dotyczące obsługiwania magazynów i innych części gospodarkismarowniczej, są dość skomplikowane. Kiedy nie jesteśmy na siłach, żeby się tym zajmować możemy wynająć firmę korzystając z outsourcingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *