W jaki sposób wybrać polecaną firmę sprzątającą

Z roku na rok we Wrocławiu buduje się coraz więcej budynków biurowych. Większość z nich stawia jest w bardzo interesującej lokalizacji, w niedaleko centrum miasta. To zachęca większe przedsiębiorstwa, które okazyjnie wynajmują spore powierzchnie biurowe. Dzięki temu tworzy się kolejne miejsca pracy a także rośnie zapotrzebowanie na zewnętrzne usługi, które sprzyja rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości.

sprzątanie

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
W większych miastach coraz prężniej działają konkurencyjne firmy sprzątające, które oferują profesjonalne usługi zarówno dla klientów biznesowych. W pierwszym wypadku są to przede wszystkim urzędy, jednostki szpitalne, szkoły i i inne placówki. Firmę można wynająć na zasadzie zewnętrznego zlecenia, w ten sposób nie mamy obowiązku zatrudniać licznego personelu sprzątającego. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż usługodawcy tego typu mają nie tylko dodatkowy sprzęt, ale również profesjonalnie przeszkolonych pracowników.

Przeważnie z firmą tego typu możemy podjąć stałą współpracę lub na jednorazowe zlecenie,przykładowo po większym remoncie biura. Warto skontrolować, czy firma jest elastyczny w sprawie godzin pracy, ponieważ duże korporacje funkcjonują w systemie zmianowym. W tej sytuacji możemy w zależności od indywidualnej potrzeby wynająć serwis o różnej porze. W typowej umowie znajdziemy

sprzątanie

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

wyszczególniony zakres obowiązków firmy sprzątającej (więcej informacji).

Na przykład sprzątanie biur Wrocław obejmuje w całości: codzienne wycieranie kurzu z mebli, jak również urządzeń, tj. wszystkich telefonów, standardowe czyszczenie dywanów, mycie drzwi i oszklonych elementów, czyszczenie podłóg, a także utrzymanie czystości we pracowniczych pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Sezonowo usługi są poszerzane o mycie okien lub pranie dywanów. Trzeba również pamiętać nie tylko o wnętrzu biura, ale również o terenach wokół. Profesjonalne usługi nierzadko obejmują również prace porządkowe terenów zielonych wokół biurowca. Jeśli sytuacja tego wymaga mamy możliwość wykupienia dodatkowy pakiet serwisowy, na wypadek niewielkich awarii w biurze. W sytuacji, gdy coś się znienacka zepsuje, firma wysyła właściwego specjalistę, który szybko usunie usterkę (sprawdź kontakt).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *