W jaki sposób wybrać polecaną firmę sprzątającą

Z roku na rok we Wrocławiu buduje się coraz więcej budynków biurowych. Większość z nich stawia jest w bardzo interesującej lokalizacji, w niedaleko centrum miasta. To zachęca większe przedsiębiorstwa, które okazyjnie wynajmują spore powierzchnie biurowe. Dzięki temu tworzy się kolejne miejsca pracy a także rośnie zapotrzebowanie na zewnętrzne usługi, które sprzyja rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości.

sprzątanie

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
W większych miastach coraz prężniej działają konkurencyjne firmy sprzątające, które oferują profesjonalne usługi zarówno dla klientów biznesowych. W pierwszym wypadku są to przede wszystkim urzędy, jednostki szpitalne, szkoły i i inne placówki. Firmę można wynająć na zasadzie zewnętrznego zlecenia, w ten sposób nie mamy obowiązku zatrudniać licznego personelu sprzątającego. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż usługodawcy tego typu mają nie tylko dodatkowy sprzęt, ale również profesjonalnie przeszkolonych pracowników.

Przeważnie z firmą tego typu możemy podjąć stałą współpracę lub na jednorazowe zlecenie,przykładowo po większym remoncie biura. Warto skontrolować, czy firma jest elastyczny w sprawie godzin pracy, ponieważ duże korporacje funkcjonują w systemie zmianowym. W tej sytuacji możemy w zależności od indywidualnej potrzeby wynająć serwis o różnej porze. W typowej umowie znajdziemy

sprzątanie

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

wyszczególniony zakres obowiązków firmy sprzątającej (więcej informacji).

Na przykład sprzątanie biur Wrocław obejmuje w całości: codzienne wycieranie kurzu z mebli, jak również urządzeń, tj. wszystkich telefonów, standardowe czyszczenie dywanów, mycie drzwi i oszklonych elementów, czyszczenie podłóg, a także utrzymanie czystości we pracowniczych pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Sezonowo usługi są poszerzane o mycie okien lub pranie dywanów. Trzeba również pamiętać nie tylko o wnętrzu biura, ale również o terenach wokół. Profesjonalne usługi nierzadko obejmują również prace porządkowe terenów zielonych wokół biurowca. Jeśli sytuacja tego wymaga mamy możliwość wykupienia dodatkowy pakiet serwisowy, na wypadek niewielkich awarii w biurze. W sytuacji, gdy coś się znienacka zepsuje, firma wysyła właściwego specjalistę, który szybko usunie usterkę (sprawdź kontakt).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *