W jaki sposób zaoszczędzić na usługach IT w swoim przedsiębiorstwie?

Ostatnimi czasy bardzo modne są cięcia kosztów. To naturalnie ma sporo sensu, bo to zapewne żadna tajemnica, iż ta firma, która chciałaby nieustannie być na powierzchni nie może szastać gotówką. Zresztą prawda jest taka, że gdy nie widać wielkiej różnicy, to z pewnością przepłacanie nie jest OK. Chcę w tym momencie napisać nieco na temat oszczędzania na usługach informatycznych u siebie w firmie. Na przykład strzałem w dziesiątkę są usługi IAAS. Trzeba mieć na uwadze, że tego typu usługa znacznie ogranicza nasze wydatki. A właśnie o to chodzi!

Internet

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce usługi IAAS może nie są za bardzo popularne, lecz w szczególności w tych największych miastach w naszym kraju na spokojnie natrafimy na niemało firm wykonujących takie usługi. Początkowo faktycznie możemy być trochę zagubieni, ale potem IAAS nie będzie tym zagadnieniem, które będzie miało akurat przed nami większe sekrety. Odnośnie tego dosłownie wszyscy przedsiębiorcy nie powinni mieć jakichś wątpliwości…

Jednak nie tylko usługi IAAS są czymś co może zapewnić naszej firmie duże oszczędności.

Tutaj znajdziesz dużo ciekawych informacji na przedstawiany wątek – wystarczy wejść na nasz odsyłacz (http://demostenes.com.pl/jezyki/niemiecki/), a z pewnością dane tam zawarte będą wartościowe.

Strzałem w dziesiątkę jest również wynajem infrastruktury IT. Nie jest powiedziane, że infrastruktura w każdym przypadku musi być przez nas kupiona! Jak najbardziej możemy wynająć infrastrukturę. I należy jasno przyznać, iż wynajem infrastruktury IT może zagwarantować całkiem spore oszczędności. Zwracaj na to należytą uwagę, bo przecież infrastruktura IT jest sporym wydatkiem. Choć to w sumie zależy od rodzaju firmy.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

Dobra, lecz to raczej jeszcze nie wszystkie? Naturalnie są jeszcze inne interesujące możliwości.

Weźmy chociażby w rachubę prowadzenie własnej strony, a może raczej strony firmy. W końcu tańszym rozwiązaniem jest robienie aktualizacji serwisu firmowego samodzielnie. Za wszystkie aktualizacje trzeba sporo płacić, a więc kiedy samodzielnie weźmiemy się za to, pewnie będziemy w lepszej sytuacji finansowej. A więc w owym przypadku najbardziej wskazanym wyjściem jest CMS – dzięki CMS-owi możemy bez kłopotu robić wszelkiej maści zmiany na witrynie. Nawet kompletny laik jest w stanie radzić sobie z obsługą systemów zarządzania treścią. Czyli jak bardzo dobrze można zauważyć, zasadniczo oszczędzanie na usługach typu IT wcale nie jest trudne. To godne zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *