W jaki sposób zapobiegać częstym chorobom zębów i jamy ustnej?

By długo cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami nie wystarczy je myć dwa razy dziennie. Zgodnie z powszechną opinią najgroźniejszym i najczęstszym zagrożeniem jest próchnica. Okazuje się jednak, że częściej atakuje nasze uzębienie parodontoza. Jakie są jej najczęstsze symptomy? Jak jej zapobiegać? W jaki sposób ją leczyć?

Parodontoza – symptomy – czyli zapalenie dziąseł

Sposób na białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Choroba ta atakuje przyzębie- tkanek, które odpowiadają za osadzenie zębów. Aż trudno uwierzyć, że przypadłość ta dotyczy nawet 90% naszego społeczeństwa, a kolei jej objawy nasilają się po 35 roku życia. Brak reakcji na objawy tej choroby może być przyczyną znacznego uszkodzenia a nawet utraty zębów.

Wejdź na ten odnośnik, by poznać analogiczne materiały. Przykładowo zobacz serwis (https://www.swiatleku.pl/category/laktatory-odciagacze-pokarmu), który omawia interesującą Cię tematykę, a niewątpliwie się nie zawiedziesz.

Parodontoza może zacząć się od niewielkiej infekcjize stanem zapalnym. Jest to oznaka długotrwałej obecności bakterii, które osadziły się na dziąsłach i zębach w postaci płytki nazębnej. Odkłada się ona, gdyż zęby szczotkowane są niedbale a także niesystematycznie. Wówczas panują doskonałe warunki by rozwinął się kamień (zobacz higienizacja jamy ustnej kraków) nazębny, który podrażnia dziąsła powodując zapalenie dziąseł. Stan zapalny dziąseł odpycha je od korzeni uzębienia. Jednak zanim nastąpi uszkodzenie zęba jest trochę czasu żeby temu zapobiec.

Metody na zapalenie dziąsełJednak nim nadejdzie najgorsze jest trochę czasu by temu zapobiec. Wystarczy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej i na bieżąco leczyć ubytki u specjalisty. Kiedy zauważymy krwawienie podczas mycia zębów, nadwrażliwość na ciepło i zimno, suchość w jamie ustnej, niesmak i brzydki zapach, trzeba niezwłocznie zapisać się z dentystą. Stosowane sposoby na zapalenie dziąseł (wskazówki na to np. masaż który poprawia ukrwienie i przyśpiesza regenerację. Dobrze jest je wykonywać każdego dnia w oczekiwaniu na termin wizyty u specjalisty.

By zapobiec powstaniu zapalenia dziąseł i parodontozie należy właściwie dbać o higienę jamy ustnej. Ponadto systematycznie usuwać płytkę nazębną, myć zęby i przestrzeń pomiędzy nimi a także ograniczyć używki takie jak: herbata, kawa czy palenie papierosów. Palacze mają gorzej ukrwione dziąsła, przez co częściej dopadaja ich infekcje jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *