Walczymy ze smutkiem

Depresja to ciężkie schorzenie, które jest niezwykle często lekceważone przez ludzi.Jeżeli ktoś cierpi na trwały zły humor, zazwyczaj jego przyjaciele usiłują go rozweselić, głosząc banały o czasowej chandrze. A to zupełna bzdura – depresja jest chorobą, która ma być odpowiednio leczona. Cierpiącym na taką dolegliwość zaleca się długotrwałe łykanie antydepresyjnych lekarstw i chodzenie na terapię.

Wbrew utartym frazesom, leczeniem nie jest spożywanie dużej ilości czekolady i nastawienie na przyjemności. Warto też obalić utrwalony mit, który mówi, że faceci na depresję nie zapadają i nigdy nie pozwalają sobie na łzy. To okropna brednia, która posiada swoje źródła w testesteronowej kulturze, a nie w obiektywnych analizach lekarskich.

Interesuje Cię ten temat? Jeśli tak, to pod adresem (http://www.optyk-trejnowski.pl/soczewki) odnajdziesz podobne pasjonujące informacje, których nie zapomnisz długo.

Aby podkreślić absurdalność takich stereotypów, warto przytoczyć jednego z największych przywódców w historii Anglii i całego świata – Winstona Churchilla, który narzekał na okresowe załamania nastroju. Jak dowiedliśmy, nawet najbardziej potężny i twardy mężczyzna może paść ofiarą zmian, które są powodem depresji.

depresja

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrą techniką zwalczania i prewencji depresji jest terapia światłem (więcej na ). Jak z pewnością wiecie, człowiek bardzo potrzebuje światła słonecznego, by bez problemu działać. Deficyt blasku Słońca sprawia, że zostaje rozchwiana gospodarka hormonami – co później prowadzi do chorób na tle depresyjnym. Dobrze można to dostrzec na przykładzie mieszkańców państw północnych, którzy regularnie zapadają na depresję i mają skłonności samobójcze.

W zimowe miesiące więc idealnym sposobem na powstrzymywanie złego nastroju jest lampa antydeprrównież (polecana strona)a. Można taką lampę zakupić i zamontować w domu, by radować się pozytywnym humorem cały czas. Można też przechadzać się na zabiegi leczenia takim blaskiem – odwiedź stronę. Latem idealnymi sposobami są rzecz jasna wyruszanie na długie przechadzki w gorące dni oraz jeżdżenie do dalekich państw, gdzie słońce operuje z większą mocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *