Urządzenia do dezynfekcji osprzętu lekarskiego

Wszelakie zabiegi przeprowadzane przez lekarzy i stomatologów potrzebują odpowiedniego sprzętu medycznego. Jednak użycie takich narzędzi wiązać się może z niebezpieczeństwem zarażenia chorobami przenoszonymi przez krew. Niektóre z tych TAG=chorób są bardzo groźne, dlatego też ogromnie istotne jest stosowanie w gabinetach przyrządów, które odpowiednio zostały wysterylizowane.

Łóżko do gabinetu medycznego

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkadziesiąt lat temu, kiedy nie zwracano aż tak dużej uwagi na czystość i higienę w czasie zabiegów medycznych, niekiedy mogło dojść do poważnych zakażeń różnymi odmianami żółtaczki czy innymi chorobami.

Wejdź na ten link i poznaj poza tym więcej szczegółów w tekście (https://animalab.pl/) – one także pogłębią Twoją wiedzę na rozpatrywany tu problem.

Dziś sprzęt do sterylizowania jest tak powszechny i ogólnie dostępny, że tak naprawdę powinien się on znajdować w każdym gabinecie chirurgicznym albo dentystycznym. Produkowany jest w dużej ilości odmian. Dla niewielkich gabinetów w zupełności wystarczy niewielki Autoklaw Vacuklav o pojemności kilkunastu litrów. Do sterylizacji w tego typu urządzeniach przeważnie jest używana woda zdemineralizowana, a samo urządzenie posiada parę programów do sterylizacji. Zastosowanie nowoczesnych sterowników sprawia, że można precyzyjnie dobrać odpowiednie parametry do rodzaju stosowanych narzędzi i przyrządów i w pełni kontrolować przebieg procesów (czytaj pełen artykuł).

Dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną grupą medycznych urządzeń które służą do prac sterylizacyjnych są dezynfektory, produkowane w różnych wielkościach i odmianach. Najczęściej są spotykane urządzenia zwane myjnie-dezynfektory do narzędzi i sprzętu medycznego. Ich głównym zadaniem jest mycie oraz dezynfekcja w zgodzie z określonymi parametrami stosowanego w medycznych usługach wyposażenia, sprzętu i odzieży. Najnowocześniejsze przyrządy tej klasy korzystają z zaawansowanych układów sterujących, przez co powtarzalność procesów jest bardzo duża, a przy okazji oszczędza się środki chemiczne używane w procesie mycia i dezynfekcji. Najpopularniejsze modele dezynfektorów pozwalają na użycie od kilku do piętnastu sterylizacyjnych tac, oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami. W wielu modelach użyty został modułowy układ szuflad i wózków do wkładów, przez co prosto i łatwo użytkownik może kontrolować rodzaj przyrządów do dezynfekcji.

Źródło: Znam.swidnica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *