Wielkoformatowe ekrany wyświetlające reklamy w mieście- w jaki sposób odmieniły miasto?

Wielkoformatowe wyświetlacze, znajdujące się w niemal każdym znacznym mieście, na koncertach, imprezach masowych, a także w domach handlowych. Stają się przymiotem i cechą rozpoznawalną postępowych miast.

Kto z nas nie kojarzy znanego placu w USA- Times Square. Kojarzy się on nam głównie z przelewającej się przez niego całą dobę ferii odcieni, chwytliwych sloganów i słów zachęcających nas do kupna następnego, rewolucyjnego wyrobu. To właśnie telebim stał się współcześnie immanentną częścią wystroju miast.

Telebim led

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl

Wyświetlacze takie są szczególnie wygodne- pewnie dlatego zyskały dużą renomę. Są one wykonane w konstrukcji modułowej, gdzie każdy poszczególny modny ostatnio ekran LED można zespalać ze sobą, układając rozmaite powierzchnie- i nie mowa tutaj wyłącznie o powierzchniach płaskich. Ekrany można spajać ze sobą na obiektach wklęsłych, czy wypukłych, okrągłych i prostokątnych. No dobrze, powiedzą niektórzy- ale w jaki sposób one niby są lepsze od pospolitych billboardów? Wszak na tamtych też można pokazać ładną, kolorową, przykuwającą oko ilustrację. A i owszem, jednak na klasycznej tablicy nie pokażemy ruchu, nie wykorzystamy w naszej reklamie animacji – niczym znana wszystkim reklama w TV.

Poza wieloma wartościami, telebim ma tymczasem też cechy, które niektórzy mogą uznać za niedogodności. Najbardziej wyraźne wyłaniają się po zmierzchu- chodzi o niesłychanie intensywny charakter wyświetlania obrazu. Żeby ekran led mógł wyświetlać wyrazisty obraz w trakcie dnia, jego moc świecenia musi być odrobinę większa, niż w, dajmy na to, telefonach komórkowych. Wie o tym praktycznie każdy, kto próbował w słoneczny dzień rozpoznać coś z ekranu swojego telefonu. To co potrzebne za dnia, po zmroku może sprawiać, że ekran ustawiony przy pasie ruchu będzie wywierało negatywny wpływ na bezpieczeństwo lub spokój prowadzenia samochodu.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do następnej strony, na której znajdziesz atrakcyjne artykuły – najedź na link czyszczenie kostki brukowej.

Prawo zostało już pod tym względem ukonkretyzowane i zaznacza gdzie i w jakich odległościach nie ma przeszkód by stawiać takie reklamy. Ale może to i lepiej, że są jasne, w środku nocy ekran nadprogramowo doświetla ulicę. No i dzięki niemu miasto jest nieco bardziej kolorowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *