Złożony przebieg tworzenia dedykowanych produktów takich jak np. prolab65, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

Maszyny wykorzystywane w przemyśle odlewniczym są wysoce zaawansowanym sprzętem, który potrzebuje odpowiednich tworzyw i procesów technologicznych w procesie produkcji. Zaawansowane mechanizmy hydrauliczne w zestawieniu ze stalą o wysokiej wytrzymałości pomagają przenosić ogromne ciężary, które nie byłyby możliwe do przemieszczenia żadną inną metodą. Każdy, nawet najmniejszy element powinien spełniać odpowiednie wymagania.

Proces wytwarzania

Proces wytwarzania rozpoczyna się wyprodukowaniem wszelkich szczegółów maszyny. Zwykle wymaga to zaangażowania kilu osobnych fabryk wytwarzających elementy z metalu.

huta

Źródło: pixabay.com

Nie każda firma, tak jak PREC-ODLEW sp. z o.o., dysponuje technologią umożliwiającą obróbkę dowolnego metalu. Może więc się zdarzyć, że jeśli zdecydujemy się na innego wykonawcę produkcja się rozłoży: jeden zakład wyprodukuje odlewy żeliwne, a oddzielny zajmie się odlewami sodlewy (sprawdź nas)mi. Największe trudności powoduje stal o wyższej trwałości, z jakiej produkuje się części, które są narażone na duże przeciążenia. Produkowanie części z tego tworzywa wymaga konkretnego certyfikatu producenta. Przykładowo: ładowarka składa się z wielu tysięcy elementów o różnorodnym poziomie odporności. Żeby maszyna była stabilna i odporna, jej masa musi być odpowiednio wysoka. Dodatkowo już w fazie projektowania powinna mieć wytworzone makiety poszczególnych części aby jak najlepiej zbadać zachowanie poszczególnych części, ich wymiary itd. Idealnym surowcem do tworzenia tego typu modeli jest prolab65, który charakteryzuje się stabilnością wymiarową oraz jednol http://www.odlew.com.pl/oferta/zywica-supereko/istotne, gdyż ładowarka tej klasy waży w przybliżeni 18 ton bez załadunku. Dzięki takiemu ciężarowi, sprzęt jest w stanie kopać w twardej nawierzchni.

Mechanizm hydrauliczny jest tak wydajny, że przy tej masie ładowarka może jednorazowo przetransportować 7 ton materiału budowlanego. Do przerzucenia takiej ilości ziemi z wykorzystaniem łopat, grupa wykwalifikowanych robotników potrzebowałaby około godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *