Wizyta u stomatologa tak naprawdę nie jest taka straszna

Jednych przeraża, drudzy nie pojmują, jak można z takiego czegoś robić taki makabrę. Jednym kojarzy się normalnie, ot, zwykły doktor, drudzy z przerażeniem rozpamiętują traumatyczne wizyty, nieprzyjemności i osobliwy zapach, który wypełnia calutki gabinet… A przecież dentysta dokonuje tylko swoją pracę, choć często się pewnie namyśla czy jest na pewno tylko stomatologiem czy może tez psychiatrą uspokajającym swoich pacjentów.

Nieważne czy znajdziesz ogłoszenie: stomatolog Warszawa czy stomatolog (wykonuje także implanty ursynów) Kozia Wolka – w jednym, jak i drugim miejscu pewne cechy mają wpływ na wiele osób.

A oto one…

dentysta

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

domniemywam, że wielu znawców tematu się zgodzi – obsługa klienta, komfort i charakterystyczna delikatność to w profesji stomatologicznej coś oczywistego. opieka, ponieważ od samych drzwi powinno być przyjemnie, nie powinno być jak w domu strachu. Po prostu nie przenosimy się nagle do nieprzyjemnego wymiaru, gdzie rządzi brutal z wiertłem podobnym do wiertarki, ale fajny pan tudzież pani ubrani w biały kitel…

luz psychiczny to coś na kształt omówionej obsługi klienta, ale zawiera się w tym pojęciu coś jeszcze. parę niedostrzegalnych niuansów, jak ustosunkowanie dentysty do sprawy, czyli do zęba. Czy oferuje mu miłe odwiedziny czy raczej przygotowuje się na wyważanie drzwi. Każdy człowiek wyczulony na tym punkcie, na każdy szmer i niepewność osobnika w białym fartuchu, zobaczy to w jego oczach. taką niedobrą iskrę, która zapowiada burzę. Nie zapowiada to nic przyjemnego, bo spanikowany klient to cięższa robota (więcej).

A jak o wyczuciu mowa to jest ona swoista. Dlaczego? Bo wielu dentystów widząc, że mają na fotelu spanikowanego klienta spokojnie idokładnie opowiada, co teraz, że to moment i nic nie będzie bolało. Pacjent rozluźniony tą narracją i sytuacja pod kontrolą, najważniejsze, że klient czuje się bezpieczniejszy. Jest to typ delikatności, którzy zrozumieją wszyscy, w szczególności ci, co kiedykolwiek obawiali się wizyty, a którzy trafili na takiego ludzkiego dentystę, umiejącego przeprowadzić ich przez ten „horror”.

dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

dobrze, ale jeszcze jeden drobiazg, bardzo i warto podjęcia tego akapitu, ma niemałe znaczenie. Nie chodzi już o charakter stomatologa, jego podejścia do człowieka, uzdolnień, nie, praprzyczyna tego problemu znajduje się na typowo estetycznym biegunie – mowa o urządzeniu gabinetu. Są, co prawda, osoby, którym to obojętne, nie są bowiem podatni na takie doznania. Interesuje ich sam zabieg, nie zwracają uwagi na otoczenie. Istnieje jednak rodzaj człowieka (i to wcale nie tylko kobiety), dla któregona równi niezbędną stroną całej wizyty jest to w jakim odbędzie się to miejscu. Czy będzie to miejsce kaźni czy przyjemny gabinet. Czy jego wygląd będzie nowoczesny czy może nawiązywał będzie do wcześniejszego porządku politycznego. I tak dalej.

Ta trywialna, na pozór przyczynowość między tymi czynnikami z równą siłą wpływa na nasze humor, jak sam zabieg. Warto o tym pamiętać. Warto też wiedzieć, że niezależnie od miejsca, czy przyjmuje nas stomatolog (firmy: http://www.plock.centrumdemed.pl/) z warszawy, czy w małej mieścinie – wszystkie te zagadnienia mogą przybrać niespodziewany wymiar, tzn. w zapadłej dziurze może być nowocześnie, a większym ośrodku miejskim wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *