Własny biznes – co brać pod uwagę przy wyborze lokalizacji

Przedsiębiorcy mający otworzyć własną działalność gospodarczą wielokrotnie stoją przed dylematem wyboru lokum siedziby firmy. Biorąc pod uwagę charakter prowadzenia biznesu, może to być wynajęty tudzież prywatny lokal użytkowy.
Według przeprowadzonych badań rynkowych miejscem prowadzenia własnej firmy jest z reguły wynajęty lokal. Dlaczego tak chętnie przedsiębiorcy decydują się na taką formę?

Powodów jest kilka, ale najbardziej istotnym z nich są finanse. Często startujący przedsiębiorcy nie dysponują odpowiednimi środkami na kupno nieruchomości tzw. komercyjnej przeznaczonej do prowadzenia działalności. Zawsze można wziąć na ten cel kredyt, ale bywa, że wcale nie jest to takie łatwe.

lokal dla firmy

Autor: http://www.flickr.com
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto, jeżeli przedsiębiorcy biorą pożyczki to zazwyczaj są to inwestycje związane z przedmiotem działalności – kupno materiałów, wyposażenia itp. Dzierżawa jest wskazana w chwili kiedy potencjalny pracodawca szuka lokalu o odpowiednich warunkach, często z przeznaczeniem na restaurację czy też dostosowany do świadczenia określonych usług. Wtedy kupno lokalu i dostosowywanie go do własnych potrzeb może przekroczyć możliwości finansowe Właściciela w porównaniu z dostępną ofertą rynkową.

Trzeba także o korzyściach finansowych najmu. Czynsz z tego tytułu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i tym samym zmniejszyć dochód do opodatkowania. Jeżeli chodzi o lokalizację, to najlepiej, gdy jest nowoczesna, rozwijająca się i podlega ciągłym modernizacjom. Takie budynki bez problemu można znaleźć w Legnicy. Mieście, które cały czas się rozwija. Jest to niezwykle atrakcyjne miasto pod wieloma względami. Jeśli nosimy się z zamiarem, by rozpocząć swe działania w tym mieście, wskazane jest zacząć poszukiwania lokalu w sieci, wpisując frazę: lokale Legnica. Na pewno znajdziemy miejsce, które sprosta oczekiwaniom naszym – właścicieli, jak i przyszłych klientów. Warto zatem z rozwagą wybrać miejsce dla swojego przedsiębiorstwa, gdyż będzie to zdecydowanie korzystna inwestycja (prawo budowlane nadzór inwestorski) w przyszłość całej firmy. Zapamiętajmy, ciekawe położenie takie jak , to pewność sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *