Swoich ludzi należy skutecznie zmotywować do pracy!

Na nieszczęście niektórzy z przedsiębiorców uważają, iż w sumie nie ma żadnego sensu motywować własnych pracowników – po co, w końcu im płacą: tak rozumuje znaczna część polskich przedsiębiorców. Jednakowoż rzeczywistość jest taka, że własnych pracowników i tak trzeba efektywnie motywować. W jaki sposób? Cóż, zależy tak naprawdę od rodzaju biznesu. Z całą pewnością japońskie sposoby, typu metoda kaizen, są w stanie dać całkiem dużo. To tak naprawdę bardzo zastanawiające, iż w zasadzie Azja jest kontynentem, w którym ludzie ciężko pracują.

Co najbardziej motywuje pracownika? Na pewno pieniądze! Zatem jeśli będzie on wiedzieć, iż jeżeli będzie dobrze wykonywał swoje obowiązki, dostanie od szefa nie tylko pochwalną laurkę, lecz także pieniądze, pewnie będzie robił wiele, aby móc sprostać wszelakim wymaganiom. Prawda jest taka, że wyłącznie w teorii pracownik (zobacz umowa o pracę na czas nieokreślony) robi wszystko solidnie i szybko. Szczególnie bardziej nowoczesne firmy zdają sobie sprawę, iż bardzo istotne jest to by płacić mimo wszystko więcej swoim pracownikom. To bardzo się opłaca, również dla przedsiębiorcy.

Nawet najskuteczniejszy system motywacyjny nie da odpowiednich efektów, jeżeli ludzie w firmie nie będą potrafili wykonywać własnych obowiązków.

szkolenie

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Bo weźmy chociażby w rachubę SEO – jeśli dany pracownik (zobacz zasiłek chorobowy) mocno się stara, ponieważ chce zarobić sporo więcej, ale po prostu nie posiada kwalifikacji, i tak nie da wiele dobrego własnemu szefowi. Zatem motywacja jest bez dwóch zdań ważna, ale wyłącznie porządny pracownik, świetnie zmotywowany, jest w stanie wygenerować odpowiedni zysk. Dla siebie, lecz także, a może raczej przede wszystkim, własnego pracodawcy. Warto zwracać właśnie na to większą uwagę. Więcej o motywacji na .

Niech nie dziwi się taka osoba, która wychodzi z założenia, iż bardzo często ze zwykłego „niewolnika”, zrobi się porządnego pracownika. Podstawowym zadaniem biznesmena powinno być zapewnienie swoim pracownikom porządnych warunków do pracy – zobacz .

Oczywiście godne znaczącego zainteresowania są również interesujące książki. W wielu przypadkach jest tak, że szczególnie anglojęzyczne książki motywacyjne są w stanie dać wiele dobrego. A więc: pracodawca, który chce zarobić więcej, w żadnym razie nie powinien obniżyć wypłat własnym pracownikom. Powinien umiejętnie ich motywować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *