Dzisiejsza troska o jakość

Przed rewolucją przemysłową, jaka odmieniła oblicze świata, jakość towarów była rzeczywiście doskonała. Powodem był najczęściej fakt, że wówczas wszystkie artykuły wykonywane były ręcznie przez rzemieślników, którzy troszczyli się o renomę, ponieważ doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że jedynie doskonałe towary mogą zapewnić im klientelę.

jakość i normy: iso
Podczas rewolucji postawiono na produkcję masową. Dzisiaj z kolei jakość wielu produktów pozostawia dużo do życzenia. Na szczęście, ciągle powstają organizacje, jakich celem jest ochrona jakości, a dawane przez nie certyfikaty są jednym z powodów, dla których warto zdecydować się na kupno konkretnej rzeczy.

Przykładem takiej organizacji jest EICC (Electronic Industry Citizenship Coalition), założona w 2004 roku. Jej głównym zadaniem jest wypracowanie sposobów funkcjonowania, dzięki którym jakość (nasze linki) towarów będzie naprawdę wysoka. Współcześnie, w skład tej organizacji wchodzi około 40 firm. Jest to instytucja międzynarodowa, która skupia się przede wszystkim na sektorze elektronicznym. EICC (czytaj więcej o EICC) pilnuje, aby warunki jakie są zapewniane pracownikom przez pracodawców były bezpieczne, a sama produkcja nie stanowiła żadnego zagrożenia dla środowiska. Takie same zadania spełnia ISO, a więc Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Ustala ona normy, jakie w ogromnej mierze świadczą o jakości wyrobów lub usług. Przykładem może być iso 18001 , norma

certyfikat

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

związana z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz norma iso 22716, która określa najistotniejsze reguły produkcyjne dot http://tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/bezpieczenstwo_higiena_pracy/bs_ohsas_18001_2007/bs-ohsas-18001-2007.html się stosować do wymagań podobnych organizacji, ponieważ są świadomi tego, że spełnianie określonych norm owocuje dostaniem odpowiednich certyfikatów, które mogą stanowić skuteczną broń w walce z konkurencją. Każdy konsument bowiem chce nabyć artykuł, który został wykonany zgodnie z odpowiednimi wymogami, mając gwarancję, że jego jakość będzie rzeczywiście satysfakcjonująca. Organizacji, które dyktują normy produkcyjne jest na dzisiejszym rynku coraz więcej. Trzeba zaznaczyć jednakże, że ich zadaniem jest nie tylko potwierdzanie jakości, ale także dbałość o pracowników danego zakładu i środowisko naturalne. Będąc na zakupach warto jest zwracać uwagę na podobne kwestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *