Wybór dobrych opon zimowych

Na dworze lato w pełni, słońce, nikt z nas na pewno nie myśli o tym co będzie w grudniu, a przecież to najlepszy moment, by zaplanować zakup nowych opon zimowych do naszego auta. Wielu pośredników sprzedaży w sezonie letnim sprzedaje je po okazyjnych cenach.

Naturalnie są to nowe opony, w idealnym stanie, ale producenci chcą opróżnić powierzchnie magazynowe przed przyjęciem nowych modeli. To właśnie główny powód letnich przecen.. Opony zimowe to niezwykle znaczący element wyposażenia samochodu (bez względu na to czy to opony (kliknij aby zobaczyć więcej) terenowe czy opony do motocykli. Są bardzo istotne, gdy chodzi o bezpieczeństwo, więc nie lekceważmy tematu.

serwis volkswagena kraków

Autor: Istockphoto
Źródło: Istockphoto

Czasem dzieje się tak, że kierowcy w ogóle nie zamieniają opon na dostosowane do zimowych warunków. Zasłaniają się pozbawionymi racji bytu argumentami, jak na przykład ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież jeżdżą powoli itp. To pomyłka i zwykły brak wyobraźni! Do kolizji nie potrzeba dużo, wystarczy metr śliskiej drogi, by auto zaczęło tańczyć na jezdni. Polecamy serwis volkswagena krakówSą niestety wciąż kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie używają zimowych opon. To postawa godna pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to ponadto stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal bywają ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i aż w taki wielkim stopniu nieodpowiedzialni. Koszmar.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo istotne, wiec sprawdzajmy często kondycję opon w naszym aucie. Opony zimowe to nie kaprys, to obowiązek, jeśli nie chcemy, by nasze auto stało się jeżdżącą klęską. Warto już teraz rozejrzeć się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele przestrzeni, a da się sporo zaoszczędzić w czasie letnich promocji. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę. W Internecie z pewnością znajdziemy mnóstwo ofert, a być może uda nam się zdobyć opony lepszej klasy (np. opony Michelin, opony Bridgestone) za mniejsze pieniądze. Sprawdź salon vw kraków.

Jeżeli nie posiadamy swojego garażu zawsze możemy opony umieścić w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to dużym problemem i opony spokojnie poczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Warto być przygotowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *