Dzierżawa wózka widłowego – skuteczne sposoby na ulepszenie pracy.

Wynająć czy wziąć w leasing? To pytanie, które zadają sobie przedsiębiorcy.

Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne oraz posiadają coraz bogatszą ofertę. Zaletą tej koncepcji jest nieduża ilość formalności oraz dostępność maszyny po podpisaniu umowy. Umowy mogą być zawierane na czas nieokreślony, a im dłuższy czas obejmuje, tym stawka za wynajęcie jest bardziej korzystna. Wypożyczalnia odpowiada również za usterki i naprawy maszyn, o ile, nie wynikają one z winy użytkownika – przedsiębiorcy.

Wózek widłowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Wadą tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie posiadać ich na stanie tudzież właśnie mogły zostać wynajęte), jak również koszty. Nie zapominajmy też, że po wygaśnięciu umowy maszyna wraca do wypożyczalni, a pracodawca mimo poniesionych nakładów nie ma możliwości jej wykupu, ani też nie staje się ona jego własnością. Wizja niezbyt optymistyczna.Alternatywą dla wypożyczenia sprzętu jest leasing.

Dość popularnym przedmiotem umowy leasingowej stały się w obecnych czasach maszyny i pojazdy. Jednym z nich jest wózek widłowy, który udoskonala prace związane z rozładunkiem, przemieszczaniem i składowaniem materiałów o dużej masie. Wózek widłowy Wrocław stał się niezastąpionym wyposażeniem każdego magazynu i hali produkcyjnej. Zainteresowanych tematem odsyłam tutaj: www.skupwozkow.com.pl. Ułatwiają pracę, poprawiają efektywność, są nietrudne w obsłudze i ekonomiczne. Dzięki temu cieszą się wielkim powodzeniem. Dziś, żaden kierownik budowy nie wyobraża sobie bez nich pracy. Przy zakupie wózka powinniśmy wziąć pod uwagę jakie będzie jego przeznaczenie, jak duże ciężar będziemy podnosić oraz w jakich warunkach będziemy nim najczęściej pracować. Wówczas możemy umieścić ogłoszenie w sieci o treści: kupię wózek widłowy (odkryj więcej).

nowoczesny wózek widłowy

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com

Skorzystanie z leasingu, posiada wiele korzyści. W przypadku przyznania kredytu kredytobiorca musi pokryć wartość VAT-u, w leasingu natomiast finansuje ją firma leasingowa. Korzyści płynące z leasingu dostrzega się także, gdy zestawimy go z wynajmem. Umowa leasingu zawsze jest zawierana na czas określony, zaś umowa najmu jest na ogół krótsza. Ponadto w razie wynajmu nie przysługuje nam możliwość wykupu wózka, za to można to zrobić, gdy przedsiębiorca zdecyduje się na leasing.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *