Wypełnianie rozliczenia podatkowego – przez sieć, czy standardowo?

Wraz z przybliżaniem się momentu rozliczeń z „Skarbówką” coraz więcej petentów decyduje się na opcje online. Mimo rosnącej liczby „wirtualnych” podatników tradycyjne podejście ciągle jest stosowane przez przeważającą część ludzi – głównie ze starszych roczników.

zbliżenie - pieniądze

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Wypełniając pit 37 wielu petentów zastanawia się czy szybciej będzie zrobić to tradycyjnie, dając do kancelarii lub użyć jednego z dziesiątków portali sieciowych? Ostatnia opcja ma największą ilość zwolenników. Jednak każdy wariant charakteryzuje się swoimi korzyściami i minusami. Wypełnianie pit 37 samemu w tradycyjny sposób stwarza ryzyko wielu pomyłek, których korygowanie jest czasochłonne, a niekiedy trudne do uchwycenia aż do czasu, kiedy jest już po fakcie. Z kolei skorzystanie z ofert biur rachunkowych, jakie pojawiają się z rosnącą częstotliwością przed okresem oddania deklaracji podatkowej generuje dodatkowe koszty.

Jeżeli chcesz poznać prezentowaną problematykę dokładniej, kliknij ten link, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (http://lexperts.pl/uslugi/e-radca/), którą Ci proponujemy.

Istnieje tu również ryzyko niedotrzymania terminu w skutek różnego sortu opóźnień – prosto z tego źródła.

Trzecia opcja czyli składanie np. pit 36 za pomocą sieci jest w miarę najlepszym wyjściem. Jednak liczba podatników, którzy z niej korzystają pomimo wzrastania z każdym rokiem nie jest aż tak duża. W rezultacie kolejki przed Urzędami Skarbowymi utrzymują się każdego roku. Wypełnienie pit 36 oraz innych deklaracji wcale nie musi być stresogenne – tu o pit 37.

Jeśli decydujemy się na tradycyjne metody lepiej jest zacząć jak najszybciej by zniwelować ryzyko pomyłek. Jeżeli wybierzemy opcję sieciową to margines czasowy o wiele bardziej się rozciągnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *