Zadbane włosy i właściwa kondycja skóry, istotnym walorem kobiecej urody.

Na niekorzystny stan włosów oddziałują rozmaite, mniej lub bardziej agresywne zabiegi upiększające. Tak samo jak cera, są ciągle wystawiane na wpływ ujemnych warunków atmosferycznych. Gdy włosy robią się suche, kruche oraz podatne na wypadanie, jedynym sposobem staje się ich właściwa ochrona. Nie zaskakuje zatem fakt, iż artykuły produkowane do tego celu stają się bardzo dynamicznie rozwijającą się grupą kosmetyków.

Kobieta, uroda

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com

Preparaty do ochrony oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnorodnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie bardzo popularną, chętnie wykorzystywaną formę produktów pielęgnacyjnych stanowią pianki. Preparaty te są praktyczniejsze w używaniu, dają się łatwo i równomiernie zastosować. Tak jak tu: .

W przypadku mocniej zniszczonych włosów godne polecenia są maski lub odżywki ochronne, które pozostawia się na kilka minut, a następnie spłukuje. Zimową porą należy poszukać balsamów do cery i ciała z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza naskórek, a przy tym jest też ekologiczną esencją promieniochronną. Promienie słoneczne działają na naszą skórę całorocznie. Zimą słonko działa niezwykle przenikliwie. Powinnyśmy więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na nartach. Również w trakcie spacerów czy jazdy na wyciągu nie zapominajmy o natarciu odsłoniętej cery balsamem z filtrem.

Jeśli omawiana w tym serwisie problematyka jest dla Ciebie interesująca, to ponadto zobacz też pozostałe warte przejrzenia (https://www.dcg.wroclaw.pl/obrzezanie-wroclaw) artykuły!

Trzeba kupić krem z wysokim filtrem, ponieważ słoneczko wysoko w górach działa z dużą intensywnością. Nie zapominajmy też o ochronie delikatnej skóry na ustach i wokół oczu. Przedsiębiorstwa kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o klientkach, dla których wygląd jest ważna ale mają mało czasu na pielęgnację i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym celem jest spowodowanie prędkich i widocznych wyników: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry. Dla zainteresowanych: .

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Ciekawym pomysłem mogą być też rozgrzewające kremy z dodatkiem imbiru, cynamonu lub chilli, które polepszają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, miły zapach. Gdy mamy potrzebę na ciepłą kąpiel, warto dolać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy aromat zamieni kąpiel w mały zabieg spa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *