Występują przeróżne sposoby motywowania

Każdy właściciel pragnie, by jego zakład rozwijała się dynamicznie oraz prędko, tak by zostawiała własną konkurencję wciąż z tyłu. Jednak prawda jest taka, iż podwładnych trzeba motywować w właściwy sposób, warto powodować, że będą chcieli działać wydajniej, ponieważ będą się czuli solidnie złączeni z konkretną firmą, a nie tylko przez to, iż ktoś wywiera na nich przymus oraz czują się do tego niejako zmuszeni.

rozmowa na spotkaniu biznesowym

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chcemy zwiększyć jakość pracy w naszej zakładzie oraz równocześnie chcemy, aby podwładny był lepiej zachęcony do własnej pracy, to z pewnością dobrze robimy, jeśli w naszym zakładzie znajdzie się okresowa ocena pracowników. Systematycznie poddajemy ocenie swoich podwładnych, ale nie na zasadzie punktowania ich jako osoby, ale właśnie jako pracowników, którzy spełniają własne zadania, badamy w jaki sposób się z nich wywiązują, jakie jest ich zachowanie w odniesieniu do pozostałych, jak radzą sobie z różnorakimi nieplanowanymi sytuacjami.

Kiedy chcemy, aby system oceny pracowników był naprawdę odpowiedni, to na pewno nie wolno takowej oceny robić na szybko, ani nie możemy pozwolić, aby miał miejsce on wyłącznie raz. Powinien się powtarzać, tak żebyśmy dostrzegli, czy pracownicy się poprawiają czy nie.

Jeżeli zaabsorbował Cię prezentowany w tym serwisie materiał, śmiało zobacz jeszcze towarzyszące informacje (https://www.etteplan.com/pl) – one też są warte uwagi.

Oni sami chętnie zobaczą własną ocenę, tak żeby zobaczyć jak są postrzegani jako pracownicy, mało tego taki system też ma szansę ukazać drogę rozwojową na danym stanowisku, a jeśli ukażemy ją pracownikowi, to ma szansę się okazać, że poczuje się tak mocno doceniony, że radośniej będzie spełniał inne zadania.

dwoje ludzi na korytarzu

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście jak w każdym systemie także i tu mogą się odnaleźć różnego rodzaju stereotypy, które będą wywoływane wpływem ludzkim, mimo wszystko prawda jest taka, że system ten posiada tak wiele zasad i kontrolnych sprawdzeń, że tego rodzaju błędy zdarzają się znacznie rzadziej, a sam system jest dużo bardziej miarodajny.

Nie czekaj – jeżeli zaintrygowały Cię interesujące informacje, to zajrzyj w podany link i czytaj tu kolejne artykuł.

Z pewnością nie będziemy żałowali, kiedy z niego użytkujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *