Duży skok sprzedaży win. Jakie czynniki mają na to wpływ

Polska to kraj powszechnie kojarzony na świecie ze sporym spożyciem trunków. Nie jest to w jakimkolwiek przypadku powód do dumy, zwłaszcza, że jest w tych słowach sporo prawdy. Pijemy bardzo dużo napojów wysokoprocentowych, w tym duże ilości wódki. Tak zwany kieliszeczek dla kurażu obrósł w naszej ojczyźnie w legendę. Nie wyobrażamy sobie żadnej doniosłej życiowej uroczystości bez butelki wódki na stole i gromkich toastów. Taki widoczek stał się częścią naszej codzienności.

Dlatego dziwi spostrzeżenie, że wielu rodaków wybiera lampkę wina do kolacji niż zwyczajową wódeczkę. Ten pożyteczny obyczaj, który podpatrzyliśmy od Włochów i Francuzów, rozprzestrzenia się błyskawicznie, wino (zobacz: wino z pinot noir) francuskie zdobywa kolejne rzesze fanów.

butelka wykwintnego wina

Autor: Dominic Lockyer
Źródło: http://www.flickr.com

Nie mówimy tu naturalnie o doświadczonych wielbicielach wina, których nad Wisłą zawsze było sporo.

Zaciekawiły Cię informacje części do myjek podane w tym artykule? Niezwykle miło zatem będzie nam podzielić się z Tobą nowymi wątkami. Oczekujemy na recenzję!

Chodzi tu o zmianę w świadomości zwykłego rodaka, który dotąd kojarzył tylko alkohole winopodobne z dolnej półki. Do niedawna, by zasmakować prawdziwej rozkoszy, należało dać sporo pieniędzy, stąd też winko do kolacji nie było zbyt powszechnym zjawiskiem. Jednak razem z naszym wejściem do Wspólnoty Europejskiej, w naszym kraju zjawiły się dobre wina w niskich cenach, na które każdy może sobie teraz pozwolić.

Wpłynęło to w dużym stopniu na wzrost przemysłu winiarskiego w naszym kraju. Powstaje dużo specjalistycznych sklepów. Możemy również zaopatrzyć się w ulubione gatunki przy pomocy internetu.Wina sklep internetowy zazwyczaj ma w ofercie wielki wybór w bardzo atrakcyjnych cenach. Co raz częściej chcemy poeksperymentować i pijemy wina z innych państw, takich jak Argentyna, czy Australia. Powstaje również mnóstwo poradników oraz magazynów o tematyce winiarskiej, zarówno dla doświadczonych smakoszy, jak i dla początkujących amatorów tego trunku.

Z takiego obrotu sprawy radują się polscy lekarze. Wiemy przecież, że spożywanie winka w umiarkowanych ilościach, głównie czerwonego, dobrze wpływa na nasze krążenie i ogólny stan organizmu. A więc, gdy wybierając się na najbliższą imprezę do przyjaciół, warto zabrać ze sobą butelkę dobrego wina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *