Duży skok sprzedaży win. Jakie czynniki mają na to wpływ

Polska to kraj powszechnie kojarzony na świecie ze sporym spożyciem trunków. Nie jest to w jakimkolwiek przypadku powód do dumy, zwłaszcza, że jest w tych słowach sporo prawdy. Pijemy bardzo dużo napojów wysokoprocentowych, w tym duże ilości wódki. Tak zwany kieliszeczek dla kurażu obrósł w naszej ojczyźnie w legendę. Nie wyobrażamy sobie żadnej doniosłej życiowej uroczystości bez butelki wódki na stole i gromkich toastów. Taki widoczek stał się częścią naszej codzienności.

Dlatego dziwi spostrzeżenie, że wielu rodaków wybiera lampkę wina do kolacji niż zwyczajową wódeczkę. Ten pożyteczny obyczaj, który podpatrzyliśmy od Włochów i Francuzów, rozprzestrzenia się błyskawicznie, wino (zobacz: wino z pinot noir) francuskie zdobywa kolejne rzesze fanów.

butelka wykwintnego wina

Autor: Dominic Lockyer
Źródło: http://www.flickr.com

Nie mówimy tu naturalnie o doświadczonych wielbicielach wina, których nad Wisłą zawsze było sporo.

Zaciekawiły Cię informacje części do myjek podane w tym artykule? Niezwykle miło zatem będzie nam podzielić się z Tobą nowymi wątkami. Oczekujemy na recenzję!

Chodzi tu o zmianę w świadomości zwykłego rodaka, który dotąd kojarzył tylko alkohole winopodobne z dolnej półki. Do niedawna, by zasmakować prawdziwej rozkoszy, należało dać sporo pieniędzy, stąd też winko do kolacji nie było zbyt powszechnym zjawiskiem. Jednak razem z naszym wejściem do Wspólnoty Europejskiej, w naszym kraju zjawiły się dobre wina w niskich cenach, na które każdy może sobie teraz pozwolić.

Wpłynęło to w dużym stopniu na wzrost przemysłu winiarskiego w naszym kraju. Powstaje dużo specjalistycznych sklepów. Możemy również zaopatrzyć się w ulubione gatunki przy pomocy internetu.Wina sklep internetowy zazwyczaj ma w ofercie wielki wybór w bardzo atrakcyjnych cenach. Co raz częściej chcemy poeksperymentować i pijemy wina z innych państw, takich jak Argentyna, czy Australia. Powstaje również mnóstwo poradników oraz magazynów o tematyce winiarskiej, zarówno dla doświadczonych smakoszy, jak i dla początkujących amatorów tego trunku.

Z takiego obrotu sprawy radują się polscy lekarze. Wiemy przecież, że spożywanie winka w umiarkowanych ilościach, głównie czerwonego, dobrze wpływa na nasze krążenie i ogólny stan organizmu. A więc, gdy wybierając się na najbliższą imprezę do przyjaciół, warto zabrać ze sobą butelkę dobrego wina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *