Stwórz pożądany wizerunek swojej własnej firmy

Nadal niewiele firm w kraju zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna dla ich wizerunku jest profesjonalna identyfikacja wizualna. Oglądając firmowe materiały graficzne niejednokrotnie odnosimy wrażenie braku profesjonalizmu.
Dlaczego powinno się posiadać profesjonalną identyfikację wizualną? Jest to pytanie, na które warto udzielić odpowiedzi, jeśli chcemy odnieść sukces w na rynku.

Praca przy komputerze

Autor: nic519
Źródło: http://www.flickr.com

logotyp to nie tylko ozdoba wizytówce. To głównie przesłanie, które ślemy do klienta, za każdym razem, gdy napotka znak naszej marki. Dlatego znaczące jest to, co chcemy mówić i jak, a także do kogo komunikujemy.

Właściwie stworzone logo, pełni właśnie taką funkcję i powinno wyrażać osobowość naszej marki. Zdają sobie z tego sprawę wszystkie duże koncerny, które na swoje logotypy wydały miliony dolarów. Dobrze zrobione logo to długoterminowa inwestycja. Świadczy o tym fakt, że znane nam wszystkim loga, rzadko się zmieniają. Nawet jeśli, to wszelkie poprawki mają charakter kosmetyczny.

Zarazem coraz więcej małych i średnich przedsiębiorców zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, że kwestia dobrze zaprojektowanej identyfikacji wizualnej, wpływa na wizerunek ich firmy. Dlatego wielu z nich decyduje się na tzw. rebranding, czyli wprowadzenie nowych elementów komunikacji swojej marki.

Czasami jest to zaledwie niewielka zmiana, na przykład logo, jednak bywa, że jest to dłuższy proces, który ujmuje znacznie więcej elementów komunikacji marki. Może to być przykładowo grupy docelowej, a nawet całej strategii firmy.

W każdym większym mieście, takim jak: Warszawa, Kraków, Katowice, bez kłopotu zlokalizujemy agencję reklamową lub firmę graficzną, która fachowo podejmie się stworzenia oprawy wizualnej dla naszego przedsiębiorstwa.

Jeżeli wykorzystana w tym tekście retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu szkolenia podobne wpisy – one odnoszą się do pokrewnej tematyki.

Koszty takiej zmiany oczywiście mogą być różne, w zależności od tego, z jaką agencją podejmiemy współpracę. Jeśli jest to bardzo dobra agencja brandingowa, możemy się spodziewać wyższych kosztów. Jednak dużo agencji brandingowych to młode firmy, które mają cenniki na przystępnym poziomie, żeby być konkurencyjnymi. Nierzadko pomysły mniej znanych agencji w niczym nie ustępują tym stworzonym przez uznane na rynku firmy. Często jedyna zauważalna różnica w usłudze, to właśnie cena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *