Szkolenia z zakresu Prince 2

Prince 2 stosuje się w w procesie realizacji| projektów. Nazwa jest skrótem od angielskiego sformułowania “Prioject In A Controlled Evironment”, co oznacza po polsku “projekt w kontrolowanym środowisku”. W rozumieniu tego pojęcia projekt ma być powołany do życia na określony czas, zgodnie z przyjętym planem i założeniami, ma mieć unikalny charakter, a termin jego realizacji został z góry ustalony.

egzamin z Prince 2

Czym jest Prince 2?W metodyce Prince 2 (oferta firmy Positivepro) są trzy rodzaje zasobów – materiały, ludzie – czyli wykonawcy a także pieniądze. Pierwotnie metodologia ta była realizowana w projektach informatycznych. Okazało się jednak, że metodologia owa może być równie dobra przy realizacji projektów kompletnie innych branż. Można ją bowiem według uznania dostosowywać do zróżnicowanych uwarunkowań każdego projektu. Prince 2 definiuje kilka aspektów efektywności, którymi trzeba odpowiedzialnie zarządzać. Są to: Korzyści, Koszty, Ryzyko, Czas i Zakres.

Niezwykle cenną dogodnością niniejszej metodologii jest elastyczność. Każdy kto zechce ją wprowadzić do zarządzania jakością w projektach nie są zmuszeni do rezygnacji z niestandardowych zasad. Można bowiem skonsolidować obowiązujące procedury z Prince 2.

Elastyczność i efektywnośćPrince 2 jest niezwykle elastyczne i precyzyjne. Na każdym etapie realizacji wymaga upewnienia się, czy przyjęte rozwiązania i schematy odpowiednio spełniają swoja funkcję oraz, czy nie trzeba by ich zmodyfikować lub zmienić.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę na podobny temat? Namawiamy zatem do przejścia do następnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://bscav.eu/oferta/tlumaczenia-symultaniczne/).

To świadectwo dobrej adaptacyjności metody do zmieniających się warunków w okresie realizacji projektu. Wszystkie zadania oraz środki jakie trzeba powziąć są precyzyjnie rozpisane i przypisane do konkretnych osób.

Wielu zarządców dużych firm ceni i ochoczo inwestuje w szkolenie z Prince 2 . Oznacza to, że zależy im na efektywnym zarządzaniu i prowadzeniu projektów oraz sprawnym wdrażaniu i szkoleniu nowych osób wprowadzanych w trybiki działania przedsiębiorstwa. Szkolenie kończy egzamin z Prince 2. Trzeba tylko pamiętać o niezwykle ważniej rzeczy – Prince 2 służy do zarządzania, a nie wytwarzania. Za sukces projektu odpowiada sponsor. Z kolei znaczenie sukcesu należy w tym wypadku rozumieć jako spełnienie założeń biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *