Szkolenia z zakresu Prince 2

Prince 2 stosuje się w w procesie realizacji| projektów. Nazwa jest skrótem od angielskiego sformułowania “Prioject In A Controlled Evironment”, co oznacza po polsku “projekt w kontrolowanym środowisku”. W rozumieniu tego pojęcia projekt ma być powołany do życia na określony czas, zgodnie z przyjętym planem i założeniami, ma mieć unikalny charakter, a termin jego realizacji został z góry ustalony.

egzamin z Prince 2

Czym jest Prince 2?W metodyce Prince 2 (oferta firmy Positivepro) są trzy rodzaje zasobów – materiały, ludzie – czyli wykonawcy a także pieniądze. Pierwotnie metodologia ta była realizowana w projektach informatycznych. Okazało się jednak, że metodologia owa może być równie dobra przy realizacji projektów kompletnie innych branż. Można ją bowiem według uznania dostosowywać do zróżnicowanych uwarunkowań każdego projektu. Prince 2 definiuje kilka aspektów efektywności, którymi trzeba odpowiedzialnie zarządzać. Są to: Korzyści, Koszty, Ryzyko, Czas i Zakres.

Niezwykle cenną dogodnością niniejszej metodologii jest elastyczność. Każdy kto zechce ją wprowadzić do zarządzania jakością w projektach nie są zmuszeni do rezygnacji z niestandardowych zasad. Można bowiem skonsolidować obowiązujące procedury z Prince 2.

Elastyczność i efektywnośćPrince 2 jest niezwykle elastyczne i precyzyjne. Na każdym etapie realizacji wymaga upewnienia się, czy przyjęte rozwiązania i schematy odpowiednio spełniają swoja funkcję oraz, czy nie trzeba by ich zmodyfikować lub zmienić. To świadectwo dobrej adaptacyjności metody do zmieniających się warunków w okresie realizacji projektu. Wszystkie zadania oraz środki jakie trzeba powziąć są precyzyjnie rozpisane i przypisane do konkretnych osób.

Wielu zarządców dużych firm ceni i ochoczo inwestuje w szkolenie z Prince 2 . Oznacza to, że zależy im na efektywnym zarządzaniu i prowadzeniu projektów oraz sprawnym wdrażaniu i szkoleniu nowych osób wprowadzanych w trybiki działania przedsiębiorstwa. Szkolenie (zobacz więcej szkolenia sprzedaż) kończy egzamin z Prince 2. Trzeba tylko pamiętać o niezwykle ważniej rzeczy – Prince 2 służy do zarządzania, a nie wytwarzania. Za sukces projektu odpowiada sponsor. Z kolei znaczenie sukcesu należy w tym wypadku rozumieć jako spełnienie założeń biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *