Coraz szybsze tempo życia stwarza konieczność szukania wsparcia u psychologa

Coraz szybsze tempo życia, problemy ze zdobyciem pracy lub z utrzymaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa uchodźstwo i powrót do kraju, żeby na nowo zorganizować sobie życie… Wszystkie te zmartwienia zostawiają ślad, mają wpływ na pogorszenie stanu zdrowia, co prowadzi do zwiększającego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną miarkę tolerowaną przez organizm i w zastępstwie mobilizować zacznie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, to oznaka, że musimy rozważyć wizytę u psychologa.

Rankinglekarzy.pl - opinie o lekarzach

Źródło: Rankinglekarzy.pl
Skończyły się już czasy, w których wizyta u fachowca zdrowia psychicznego brana była, w optymalnym przypadku – za słabość naszego charakteru, w najgorszym zaś – za chorobę psychiczną. Znajdą się co prawda „normalni”, którym nic nie doskwiera i wybornie czują się we własnej skórze, którzy z lekceważeniem będą wytykać palcami osoby potrzebujące pomocy. Na szczęście są to coraz bardziej przypadki odosobnione, zwycięża bowiem coraz mocniej podejście mądre, które objaśnia nam, że wizyta u psychologa to jak wizyta u normalnego lekarza. Podobnie, jak zgłaszamy się do lekarza rodzinnego, bo czujemy, że bierze nas choróbsko, tak samo, możemyrozróżniać przewlekły stres, antypatię do życia, wypalenie zawodowe, które to przeszkadzają nam w zwykłym funkcjonowaniu.

Sama zmiana pojmowania to nie wszystko, w ruch poszły zachowanie objawiające się pod postacią dostępnych w wielu miejscach poradni psychologicznych. Trend ten szczególnie jest widoczny w dużych miastach. Nikogo już nie powinna zaskakiwać sytuacja, że po wpisaniu w wyszukiwarkę Google, Bing czy Yahoo wyrażenia np. Katowice psycholog, zostaniemy wręcz zasypani odpowiednio dobranymi wynikami, skrojonymi dla naszych potrzeb lokalizacyjnych czy finansowych.

wszelki kij jednak ma dwa końce, i choć z jednej strony cieszy stan dużej akceptacji zgody dla tego typu leczniczej interwencji, to z drugiej należy wystrzegać się tzw. domorosłych psychologów. Wielu bowiem „specjalistów” z niepewnymi kwalifikacjami za cel obrało sobie skorzystanie z sytuacji – naszej chęci uzyskania odpowiedniej oparcia. Sprawdźmy zatem skrupulatnie kwalifikacje psychologa, którego chcemy odwiedzić, czy jest on rzeczywiście osobą w pełni kompetentną. To bardzo ważne.https://www.a2clinic.pl/ (www.a2clinic.pl/ -kliknij)W przeciwnym razie oddajemy się w ręce osoby, która zamiast nam pomóc może nam jeszcze bardziej zaszkodzić (zobacz opinie o psychologach z Twojej okolicy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *