Warto wspomagać swoją kondycję

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Jeśli dużo ćwiczymy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo zwracać uwagę na to co i kiedy jemy. Niezwykle istotne jest to, by dostarczać ciału wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w organizmie ludzkim, dlatego powinny stanowić około 60-70 procent naszej diety. Na drugim miejscu są proteiny, konieczne do budowania mięśni, tworzenia odporności i jeszcze innych procesów. Na końcu mamy tłuszcze także niezbędne na przykład do rozpuszczania niektórych witamin a także właściwego działania neuronów. Każdy z tych składników jest nam konieczny, dlatego każda dieta eliminująca lub mocno ograniczająca któryś z nich z założenia nie może być zdrowa.

Astaksantyna w kapsułkach

Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Gdy chcemy rozwinąć masę mięśniową, przypuszczalnie pragniemy wyniki zobaczyć od razu. W takiej sytuacji dobrze jest pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Powinno się jednak używać ich z umiarem, absolutnie nie przekraczać zalecanej dawki, a tak naprawdę powinno się robić to pod kontrolą lekarza. (Reklama: najlepsze cwiczenia na odchudzanie). Nie zapomnijmy przed rozpoczęciem przyjmowania wszelkich odżywek i środków wspomagających wykonać proste badania krwi i moczu. Gdy wszystkie będą w normie możemy udać się po zakupy.

Nie zastanawiaj się – w poszukiwaniu zajmującego Cię tekstu kontynuuj klikanie (http://pl.babor.com/) w kolejne linki. Po jakimś czasie zapewne wyszukasz coś ciekawego.

Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. W sklepach występuje pod różnymi etykietami, zwykle creatine lub tego typu. Kreatyna jest podstawowym przekaźnikiem energii w tkance mięśniowej i wspomaga ich działanie. Możemy zwrócić uwagę również na aminokwasy BCAA, znane jako aminokwasy rozgałęzione. (Reklama: budowa przedramienia). Odżywki takiego rodzaju są dość łatwo dostępne a ich podstawową zaletą jest poprawianie ogólnej kondycji. Pracę mięśni wspiera tez tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na zwiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Uważajmy jednak ze stosowaniem. Wszelkiego rodzaju schorzenia związane z ciśnieniem krwi uniemożliwiają stosowanie takiego typu środków. Należy uważać również na popularny dodatek nazwany tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron. Umożliwia szybki rozwój mięśni, lecz należy uważać aby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, wszelkie odżywki dopuszczone do sprzedaży również, ale są osoby, które stosują je absolutnie bez żadnego myślenia. Faszerują się wszystkim co nawinie im się pod rękę, a to kończy się zwykle schorzeniami serca, układu krwionośnego, a w skrajnych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów trzeba stosować z głową. Tylko wtedy będą rezultaty, muskulatura będzie wspaniała, mięśnie będą funkcjonowały odpowiednio i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, róbmy co pewien czas badania kontrolne i wszystko będzie świetnie.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *