Zdrowe i białe zęby, wizytówka człowieka!

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby stały się standardem atrakcyjnego wyglądu. Są oznaką żywotności, dobrego samopoczucia oraz szczególnej dbałości o ciało i ducha. Posiadacze pięknego uśmiechu sprawiają wrażenie szczęśliwych, zadowolonych z życia a co najważniejsze…młodszych.

W dzisiejszych czasach łatwo dbać o piękne uzębienie – gabinety dentystyczne oferują nam ogromną ofertę swych usług, od tradycyjnego leczenia po wybielanie czy leczenie ortodontyczne. Dlatego ciężko zrozumieć fakt, iż mimo innowatorskich, nieustannie doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, statystyki mówią, iż cały czas Polacy mają ubytki w uzębieniu.

Mały Pacjent u dentysty

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Problem, choć dla jednych może wydawać się błahy, w zasadzie jest bardzo poważny. Nie chodzi jedynie walory estetyczne, co o problemy natury medycznej. Braki w uzębieniu są powodem tego, iż pozostałe zęby są bardziej obciążone, zaczynają się przesuwać i przekrzywiać, co w efekcie prowadzi do zmian w rozkładających się siłach żucia. Im dłuższy czas odwlekamy wizytę u stomatologa, tym poważniejsze są następstwa naszego lekceważenia. Metody leczenia na aurident.plnie dopuśćmy do zaniedbań z naszej strony, albowiem rezultaty naszej niefrasobliwości mogą być niekorzystne i dla naszego samopoczucia i dla portfela. Kiedy ząb jest bardzo zniszczony przez przez postępującą próchnicę i jest za późno na wstawienie zwykłej plomby nieuniknione jest leczenie kanałowe. Choć to zabieg skomplikowany, to jednak może uratować ząb przed usunięciem i zachować go na długi czas. Mimo wszystko, zawsze lepiej zapobiegać i być pod stałą kontrolą stomatologa.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku wad zgryzu. Im szybciej zdecydujemy się na leczenie, tym łatwiej pozbędziemy się wady.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Wejdź więc do następnego zagadnienia i czytaj do woli o interesujących Cię sprawach.

Z tego względu korygowanie krzywego zgryzu wskazane jest rozpocząć już po wymianie zębów mlecznych na stałe. Dziecko otrzyma aparat zdejmowany, zaś dla młodych ludzi i dorosłych odpowiednie będą aparaty stałe.
Proste zęby odgrywają dużą rolę nie tylko z powodów estetycznych. Wady zgryzu mogą być przyczyną znacznych problemów zdrowotnych, np.: choroby przyzębia, rozchwianie, oraz zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych, co objawia się np. bólami głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *