Hipoterapia w stolicy

Już kiedyś stwierdzono, że bycie pośród zwierząt może zdziałać cuda. Udowodniono naukowo, że niektóre zwierzęta są w stanie pomóc leczenie pewnych schorzeń. Dlatego też niektóre zwierząt jest tresowane od maleńkości do tego by były w stanie wspierać chorych ludzi. Takie zwierzę musi być właściwie przyuczony do pracy z chorymi ludźmi.

Dziecko z koniem

Autor: Josh Howley
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym stwierdzono, które zwierzęta pomagają, przy jakich chorobach. Do zwierząt, które okazały się idealnymi „rehabilitantami” zalicza się konie. Hipoterapia, bo tak nazywana jest rodzaj rehabilitacji, w której korzysta się z pomocy koni, wspomaga koordynację psycho-ruchową osób rehabilitowanych, które są zróżnicowany poziom niepełnosprawni.

Tego rodzaju terapię stosuje się wśród pacjentów młodych, ale również i u całkiem dojrzałych ludzi. Koń to zwierzęciem, które umie zdziałać cuda. Oczywiście, jeżeli osoba korzystająca z tego typu rehabilitacji ma pieczę specjalisty, a co za tym idzie lekarza kierującego całym procesem leczenia uważa, że w odpowiednio dobranym przypadku hipoterapia może pomóc.

Mężczyzna na koniu

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Warszawa

W Warszawie jak przystało na stolicę da się między innymi uczestniczyć z różnego rodzaju rehabilitacji. Dostępność do każdej rzeczy jest o wiele prostszy niż w wielu innym miejscach.

W stolicy możemy skorzystać między innymi uczestniczenia w zajęciach w której wykorzystywane są konie (więcej info z tego zakresu znajdziesz w tym miejscu: rehabilitacja na koniu). Ten typ leczenia jest związany z wzmocnieniem koordynacji psychicznej jak również ruchowej i korzysta się przy tym z jazdy konnej. Stadniny zatrudniają fachowców, którzy mogą do prowadzenia tego typu zajęć, gdy lekarz zaleci to pacjentowi.

Konie, które uczestniczą w tego typu rehabilitacji są odpowiednio przygotowane do takich zajęć. Wiele osób nie ufa takim działań, jednakże wystarczy nawet by normalna osoba pobyła kilka minut w siodle a na pewno poczuje zmianę w swoim nastroju. Jazda konna pozwala na pewne odprężenie przy właściwym stopniu koncentracji. Wszystko w jeździe konnej jest właściwie wyważona, tak, więc jazda konna jest niezmiernie ważna w leczenia pewnych dysfunkcji. Wiadomo, że jedynie hipoterapia nie sprawi cudu, ale na sto procent ogromnie pomoże.

Przedstawiana tu tematyka jest dla Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu ortodonta włochy, który opisuje podobne zagadnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *