Dbajmy o własne zęby

Powiada się, że ręce są naszą wizytówką, lecz prawda jest taka, że ludzie w pierwszej chwili spoglądają na naszą twarz, a jeżeli akurat coś mówimy, to pewnie że dostrzegają nasze zęby. Jeżeli będą żółte, krzywe oraz popsute, to z pewnością ludzie pomyślą, że nie potrafimy o siebie zadbać, a co się z tym wiąże, może się okazać, iż nie tylko będziemy mieli trudy z zawieraniem kolejnych znajomości, lecz też oraz ze zdobyciem wyśnionej posady.

dentysta

Autor: Luis Zafra
Źródło: http://www.flickr.com
Warto kupować pastę bez fluoru

Po pierwsze niesamowicie ważne jest to, jaką pastę używamy na co dzień. Kiedy jest to pasta bez fluoru, to mamy szanse być pewni, że nasze zęby nie będą dostawały zbyt dużej dawki tego minerału, a co się z tym wiąże, że nie będziemy oddziaływać nieprawidłowo na ich strukturę. Pewnie że kiedy raz na jakiś czas przydarzy nam się kupić taką pastę, to nagle nam zęby nie wypadną, nie mniej trzeba dopilnować, żeby go ona nie miała, a już na pewno nie może go być w pastach dla dzieci, które przecież te zęby posiadają jeszcze delikatniejsze niż rodzice.

Kiedy nie możemy się zadecydować, która pasta będzie dla nas najlepsza, to z pewnością należy pójść do stomatologa, który na podstawie oględzin naszych zębów powie nam, w jaką pastę powinniśmy zainwestować.

Pasta do zębów

Autor: Christopher Alpizar Gaviria
Źródło: http://www.flickr.com

Szczoteczki międzyzębowe to podstawa

Nie ma znaczenia jak wspaniałej i drogiej szczoteczki do zębów używamy, nie jest ona wstanie dostać się w każde miejsca między naszymi zębami. Od czasu do czasu staramy się ratować się nicią dentystyczną, ale na pewno skuteczniejsze są szczoteczki międzyzębowe. Nie podrażniają dziąseł, nie zniszczą zębów, a jednocześnie są na tyle niewielkie, że posiadamy świadomość iż dojdą w każdą szczelinę, do której nie dojdzie większa szczoteczka. Dodatkowo w takie szczoteczki powinny się również zaopatrzyć osoby, które noszą stały aparat na zęby, ponieważ przez nie z łatwością oczyszczą przestrzeń zębów przy aparacie.

Warto mieć zdrowe zęby

Im mocniej będziemy zabiegali o własne zęby, tym znaczniejsza jest szansa, iż będziemy mogli się nimi bardzo długo radować, a co się z tym łączy, iż rzadziej będziemy odwiedzać dentystę. Kwota zakupu właściwych do tego akcesoriów z pewnością nie jest duży, szczególnie jeśli porówna się go z kosztem jaki odczujemy na wizyty u dentysty, lub na zrobienie sztucznej protezy, gdy wszystkie nasze zęby już wypadną, gdyż nie będziemy o nie dostatecznie odpowiednio zabiegać.

Ów post jest dla Ciebie ciekawy? Więc zapraszamy do naszej następnej witryny. Tam czeka na Ciebie atrakcyjny news.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *