Wybór opon zimowych

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Na dworze lato w rozkwicie, upały i nikt z nas na pewno nie rozmyśla o śniegu i ujemnych temperaturach, a przecież to najodpowiedniejszy moment, aby zaplanować zakup nowych opon zimowych do naszego auta. Większość pośredników sprzedaży w tej części roku sprzedaje je po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nieużywane opony, w doskonałym stanie, lecz sklepy muszą opróżnić magazyny (regały fifo) przed zakupieniem tegorocznych modeli. Stąd pomysł na obniżki cen.

Opony zimowe to bardzo znaczący element wyposażenia auta. Są ogromnie istotne, gdy chodzi o bezpieczeństwo, dlatego nie bywajmy tematu. Czasem dzieje się tak, że właściciele samochodów wcale nie zmieniająj opon na zimowe. Zasłaniają się pozbawionymi racji bytu argumentami, jak choćby ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież jeżdżą ostrożnie itp. To błąd i głupota! Do kolizji nie potrzeba dużo, wystarczy kawałeczek śliskiej drogi, żeby auto zaczęło tańczyć na jezdni. Są niestety jednak kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie korzystają z zimowych opon. To postawa godna pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to w dodatku stwarzają wielkie zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To przykre, ale wziąć zdarzają się ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne, więc zwracajmy uwagę na stan opon w naszym aucie. Zimowe opony to nie fanaberia, to konieczność, jeśli nie chcemy, by nasze auto zostało jeżdżącą katastrofą. Można już teraz rozejrzeć się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo przestrzeni, a uda nam się dużo zaoszczędzić w czasie letnich przecen. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę.

Nie zwlekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz opis, to czytaj również bb glow kartridź inne informacje na ten materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

W Internecie z pewnością wyszukamy wiele ofert, a być może uda nam się zakupić opony lepszej klasy za mniejsze pieniądze.

Jeśli nie mamy własnego garażu zawsze możemy opony schować w piwnicy, u kogoś z rodziny lub u znajomych. Nie jest to żadnym problemem i opony w spokoju wyczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Warto być gotowym.

Źródło: Netcar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *